گالری” دارگون” به حرمت پیوند دیرینه ی  درخت و انسان، فعالیت خود را در ماه “اسفند ۹۵”  و با نمایش ۵۰ اثر از ۵۰ نقاش با موضوع درخت، آغاز می کند. ما به همه ی چنارهای خیابان ولیعصر چه آنها که افتاده اند و چه آنها که برجایند سلام می کنیم.

نمایشگاه در ستایش درخت

درخت جزء خانه نبود!

عضوخانه بود.

خانه های قدیمی حیاط داشت! حیاط ها باغچه و باغچه ها دار و درخت.

خانه های قدیمی مهمانخانه داشت! مهمانخانه ها پیش طاقچه و روی طاقچه معمولاً عکس قاب گرفته ای از بزرگ خانه  و بالای پیش بخاری نقاشیی از طبیعت، قاب گرفته در قاب های گچی  اس و قس دار و ضخیم ؛ در خانه های اعیانی تراوش سر پنجهء استادان بلند آوازه و بی افاده و در خانه های معمولی اثر نقاشان گمنام و نقطه اشتراک همه این آثار از یاد رفته، دار و درخت که عضو خانه بود .

نقاشی های دیواری تیشه نوخواهی بی ریشه را تاب نیآوردند! چندان که باغچه ها، باغ ها و جنگل ها را تاب تبر طمع زیاده خواهان نبود و این شد که شد!

درختان به باور من نقطه اتصال زمین اند و آسمان، حلقه پیوند سیاره زمین و ستاره خورشید یا نقطه تجمیع اضداد چهارگانه!

نمایشگاه درخت در گالری دارگون به همت آرش رئیسیان و با همراهی جمعی از هنرمندان عرصه تجسمی فرصتی است برای یادآوری آنچه از عضو جدا ناشدنی زندگی بشر دیروز در تبدیل وضعیتی دلخراش به جزء ای  سانتی مانتال گونه از زندگی بسیاری از ما انگار تقلیل یافته که وظیفه اش زیباسازی چشم انداز محل هایی است که تعطیلات را در آن می گذرانیم.

 

استیتمنت نمایشگاه:

 

دارنامه نمایشگاه:

 

افتتاحیه:

 

رویداد ها:

سیاوش دیهیمی کلام آهنگ خود را با عنوان “روزی که درخت گریست” در جمع حاضرین نمایشگاه دارگون اجرا کرد.

دارگون

 

 

چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۶ تا ۸ عصر مجلس داستان خوانی | با حضور اعضای جهک | خوانش داستان درخت گلابی و نقد و بررسی آن

Leave a Reply

Your email address will not be published.